Kultura 3D - fotorelacja

Droga Do Doskonałości

System wirtualnej rzeczywistości pozwoli użytkownikom zajrzeć tam, gdzie na co dzień nie mają wstępu – do wnętrza organów. W ramach projektu zakupiono dwa komputery obsługujące VR, specjalistyczne okulary oraz monitory. Prezentacja wirtualnej rzeczywistości została wykonana przez firmę Digital Holding przy udziale Rafała Hanzla, który jest również autorem koncepcji wirtualnych organów i ich scenariusza, a także opiekunem artystycznym VR w Filharmonii Łódzkiej. Konsultantem merytorycznym jest Krzysztof Urbaniak, kurator organów w FŁ i wykonawca muzyki organowej słyszanej w prezentacji. Za efekty dźwiękowe VR odpowiadało Ars Sonora Studio.

 

Dostęp Do Doznań

Rozbudowa systemu sprzedaży biletów online pozwala wygodnie i szybko zorganizować wszystkie szczegóły dotyczące wizyty w Filharmonii. Projekt objął przebudowę podstron internetowych Filharmonii Łódzkiej umożliwiających zakup biletów on-line oraz stworzenie aplikacji mobilnej systemu sprzedaży biletów na smartfony Android i IOS. Aplikacja współpracować będzie w czasie rzeczywistym z systemem sprzedaży on-line na platformie Bilety24.pl, z której korzysta Filharmonia Łódzka. Będzie zatem doskonałym uzupełnieniem systemu sprzedaży biletów na stronie internetowej i w kasach biletowych Filharmonii Łódzkiej. W ramach inicjatywy zakupiono także mobilne czytniki do sprawdzania biletów elektronicznych, co usprawni obsługę gości przed wejściem do sal koncertowych.

 

Domek Dla Dzieci

W Filharmonii Łódzkiej zorganizowano bawialnię. Zaprosimy do niej dzieci, których rodzice będą uczestniczyć w filharmonicznych koncertach. W naszej bawialni  maluchy, pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, spędzą miło czas, korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji: zabawek oraz gier planszowych i na konsolę o tematyce muzycznej, prostych instrumentów, a także ciekawych i dostosowanych do wieku podopiecznych filmów edukacyjnych. Szczególną atrakcją bawialni jest ruchoma konstrukcja ścienna, odwzorowująca historyczną fasadę Filharmonii Łódzkiej, za pomocą której można w pomieszczeniu stworzyć oddzielną przestrzeń do zabawy – „domek dla dzieci”.

 

Dajemy Dużo Dobrego

Kawiarnia w foyer Filharmonii Łódzkiej zyskała nowy wystrój. Wygodne, gustowne stoliki i fotele zachęcają do spędzenia czasu na rozmowie i dzieleniu się wrażeniami z koncertów. Dodatkowo goście filharmonii będą mogli w foyer oglądać wystawy przygotowane m.in. we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, ponieważ przestrzeń wzbogacono o specjalne ekspozytory i gabloty.

 

Dawniej, Dawno, Dziś

Ścieżki edukacyjne, obfitujące w archiwalne materiały i historyczne zdjęcia, zostały umieszczone na zapleczu filharmonii, dzięki czemu odwiedzający budynek będą mogli zajrzeć tam, gdzie zwykle wstęp jest zabroniony. Liczne ilustracje i teksty rozlokowanie wzdłuż wybranych korytarzy na szklanych barierkach prezentują bogatą historię instytucji i orkiestry od momentu jej powstania w 1915 roku aż po czasy współczesne.

fot. Dariusz Kulesza

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ FŁ

 

Projekt „KULTURA 3D. Rozbudowa infrastruktury kulturalnej dla nowoczesnej i wielofunkcyjnej Filharmonii Łódzkiej” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020