Maj '24

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

FILHARMONIA OTWARTA

Filharmonia Otwarta to cykl integracyjnych wydarzeń muzycznych skierowanych do dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku, które będą się odbywały w czerwcu w Filharmonii Łódzkiej. Dzieci z trzech grup wiekowych – przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i liceum – wezmą udział w warsztatach wokalnych i koncertach kameralnych, będą mogły obserwować próbę generalną do koncertu symfonicznego 16 czerwca oraz wysłuchać tego koncertu. Przygotowano dla nich także oprowadzanie po budynku filharmonii.

Warsztaty wokalne poprowadzi Mariusz Lewy, który na co dzień pracuje z filharmonicznym Chórem dla (nie)opornych. Na koncertach kameralnych wystąpią Kwartet Smyczkowy Noesis oraz zespół The Singing Heads. W ramach projektu odbyło się już szkolenie dla pracowników Obsługi Widza, poprowadzone  przez Polski Związek Niewidomych – Oddział w Łodzi.

W wydarzeniach Filharmonii Otwartej biorą udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 im. mjr. Hieronima Baranowskiego oraz Technikum przy Zespole Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi. Nie ma możliwości zakupu pojedynczych biletów.

Organizacja Filharmonii Otwartej jest możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna” oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.


Archiwum koncertoweArchiwum informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Maj '24

2024-05