Lipiec '24

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

ODKRYWCY MUZYKI: KONCERT

8 czerwca 2024, 12.30 Kup bilet > Ceny biletów: od 16 do 18 PLN (bilety na warsztaty obowiązują uczestników warsztatów, bilety na koncert obowiązują dzieci i ich opiekunów)

Odkrywcy Muzyki – warsztaty: godz. 11.00
Odkrywcy Muzyki – koncert: godz. 12.30

 

„SAFARI PO POLSKU”

 

Wykonawcy:

„Dzikie Jabłka” w składzie:

Małgorzata Ciesielska-Gułaj

Paweł Odorowicz

Bartosz Gułaj

Damian Siuta

Ablaye Badji

 

Tadeusz Jakubowski – głos Arturka

Malina Sarnowska – narrator

W tym roku wędrujemy śladami tras koncertowych Artura Rubinsteina, Ostatnia podróż w tym sezonie zawiedzie nas do Afryki. 
Wystąpi zespół Dzikie Jabłka, który do perfekcji opanował sztukę mariażu dwóch skrajnie różnych kultur: polskiej i afrykańskiej. Jest jedynym tego typu zespołem w Polsce, nagrodzonym na festiwalu Nowa Tradycja 2014, a także zdobywcą I miejsc w konkursach: Scena Otwarta festiwalu Mikołajki Folkowe 2013 oraz Dragon Folk Fest 2014. Dodatkowo wokalistka zespołu Małgorzata Ciesielska-Gułaj otrzymała nagrodę im.Anny Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki konkursu Scena Otwarta (Mikołajki Folkowe 2013). W skład zespołu wchodzi unikatowa osobowość muzyczna - altowiolista Paweł Odorowicz. Jest on jedną z dwóch osób w historii, które dwa razy otrzymały Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja (2014, 2017), a jako rodowity lublinianin dostał Medal Prezydenta Miasta Lublin za całokształt twórczości.

 

O warsztatach:

Odkrywcy Muzyki to propozycja dla dzieci w wieku 4–8 lat, stworzona we współpracy z Polskim Towarzystwem Carla Orffa. Każde spotkanie składa się z dwóch części: warsztatów, podczas których dzieci poznają muzykę poprzez zabawę i przygotowują krótkie prezentacje artystyczne, oraz koncertu familijnego, w trakcie którego Odkrywcy słuchają muzyki i sami występują na estradzie, prezentując zdobyte wcześniej umiejętności. Warsztaty zaczynają się o godz. 11.00 i trwają godzinę, po czym po krótkiej przerwie, o godz. 12.30 rozpoczyna się koncert. Warsztaty i koncert to wydarzenia oddzielnie biletowane; dzięki temu na drugą część Odkrywców mogą przyjść wszyscy zainteresowani: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo uczestników. Możliwa jest też wizyta na koncercie bez wcześniejszego udziału w warsztatach.

 

Więcej informacji o warsztatach znajdą Państwo tutaj

 

Przy zakupie biletów w kasie na minimum 4 koncerty pojedynczy bilet kosztuje 15 PLN (dotyczy różnych wydarzeń).

 

Bilet dla dziecka do 3 roku życia kosztuje 6 PLN.

Archiwum koncertoweArchiwum informacji